KRÁTKE SPRÁVY Z LONDÝNA

By | 21. November 2013
V jeden pekný deň sme sa rozhodli, že ideme do Londýna. Jeden z dôvodov našeho výletu bola aj návšteva reštaurácie Jamieho Olivera, no Londýn ako taký ponúka kulinársky oveľa viac.

Na výlete sme strávili necelé tri dni, nabehali sme ako správni turisti asi milión kilometrov a popozerali čo sa len dalo. Nebudeme vám však písať o pamiatkách a nákupoch, veď to všetci poznáte. Radšej spomenieme na aké dobroty sme natrafili :)

Fisch & Chips
Ak už fastfood, tak potom Fish & Chips z čerstvej tresky.

Borough Market
V sobotu ráno sme sa vybrali na neskoré raňajky (= brunch) na Borough Market. Je to jeden z najznámejších a najnavštevovanejších trhov v Londýne (ak nie v Európe), kde nájdete všetky možné druhy potravín, od korenín, 20 druhov horčice, cez mäsko, čerstvé ryby, syry až po sladkosti. Keď náš slovenský Dobrý trh podrastie, dúfame, že bude vyzerať takto :) Návštevu vrelo odporúčame, už len kvoli tej atmosfére, vôňam a ochutnávkam.

 

My sme nakoniec neodolali talianskému pannini s prosciuttom a mozzarellou (možno aj preto, že nám predávač strčil pred nos denko plné nakrájaného prosciutta) …

… a tejto indickej dobrote, ktorej názov si žiaľ nepamätáme. (Čerstvo spravená placka plnená zemiakmi a cícerové curry.)

Jamie`s Italian 

Jamieho úplne žerieme. Ako svetová kulinárska hviezda má viac ako jednu reštauráciu, ktorá sa pýši jeho menom. Naša voľba padla na taliansku reštauráciu, ktorá sa nachádza v Covent Garden. Dopredu sme si vypozerali na internete na čo sa môžeme tešiť a pre istotu sme si zarezervovali stôl na obed (priamo na jeho stránke, veď oni vedia ako na turistov).

Naša voľba po dlhom dlhom vyberaní padla na nasledovné:
Výber talianských chlebov s olivovým olejom s balsamicom
Karfiolovo – syrové smaženky
Pomaly pečené lasagne s dvojakým mäskom a tekvicou
Tagliatelle s hľuzovkou
Tiramisu

Long story short. Bolo to vynikajúce, dokonca aj jeho vlastné pivo (čo je prekvapenie, nakoľko je to stále iba anglické pivo). Na nami vybrané jedlo nemôžme mať jedinú výtku, atmosféra bola veľmi príjemná a čas nám zbehol ani nevieme ako. Aj keď sa jedná o známu reštauráciu, nebola vôbec snobská a môžete tam kľudne prísť aj v rifliach. Proste odporúčame.

Keďže sme nestihli a ani nenašli na rýchlo miesto kde by podávali aj klasické anglické raňajky, po príchode sme si spravili vlastné. Mňam!

Aké máte vy gurmánsky zážitky z Londýna? Už ste boli v nejakej Jamieho reštaurácii?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code