NOČNÉ VLOČKY

By | 5. August 2016

Ahojte. Toto bude predpokladám viac babský príspevok, a preto sa aj v rámci neho prihováram z nás dvoch ja sama :) Netvrdím, že si nenájde obľubu aj u chlapov, môj muž sa už raz na to tiež odvážil a chutilo mu to. No predsa len hlavné “kuchtenie” tohto ostáva u mňa.

Ku tejto verzii ovsených vločiek som sa dostala na internete keď som hľadala nejaké dobré nápady na raňajky, ktoré by som si so sebou mohla zbaliť do roboty keď viem, že buď nebude čas na raňajky doma alebo keď chodím ráno cvičiť. A našla som tento recept na nočné/ceznočné/polnočné (voľný preklad :)) vločky. Je to podobné ako ovsená kaša, no nie varená, ale vychladená verzia. Tým, že postojí v chladničke cez noc, vločky zmäknú. 

Na internete nájdete množstvo receptov a obrázkov pod pojmom overnight oats. Odporúčam si určite pozrieť obrázky, nakoľko tam sú pekne nafotené. Keď si chystám vločky ja, tak to tak elegantne v závere veru nevyzerá :) No hlavné je, že to chutí vynikajúco. 

 

POTREBUJEME

ovsené vločky

chia semienka

biely jogurt

mlieko

sladidlo – med, javorový sirup, sirup, džem

ovocie – podľa chuti

nádobku/sklenený pohár/horčičák

 

POSTUP

U mňa bolo úplne prvým krokom, že si musím nájsť vhodnú sklenenú nádobku na túto dobrotu. Hlavne po videní všetkých tých pekných fotiek na internete, som bez toho nemohla predsa začať. No vyhral to nakoniec klasický horčičák. Jednak som ho mala po ruke, a zároveň má aj dobrú veľkosť na raňajkovú porciu, zmestia sa tam aj väčšie kúsky ovocia. 

Čo sa týka ingrediencií, začínam najskôr ovsenými vločkami (cca 4 lyžice) a chia semienkami (1 lyžica). V tomto prípade som vedela, že chcem použiť banán, tak som ho šupla rovno v tomto kroku. Banán totiž nebude vadiť, keď sa trochu pri miešaní rozbabre, pri niektorom inom ovocí, by to zase bola škoda. 

Photo 04.08.16 18 46 22

Nasleduje jogurt, mlieko a sladidlo. Najskôr som začínala s pridávaním iba jogurtu a trošku mlieka, no jogurt spravil celú hmotu veľmi hustou. A preto som sa postupne dostala ku pomeru viac mlieka ako jogurtu, pričom jogurtu dávam tiež cca 1 lyžicu. Sladidlo poďla chuti, výberu, napríklad jedna malá lyžička džemu alebo medu. 

Na nastavenie si tých správnych pomerov to chce len vyskúšať, každému totiž vyhovuje niečo iné. 

Photo 04.08.16 18 48 23

Následne všetko dobre premiešame v pohári a na vrch pridáme ovocie. Tento krát to sú to mrazené čučoriedky. Viem, že je leto, no všetko čerstvé ovocie som už pojedla :) a toto mrazené mám stále po ruke, pretože na tento recept potrebujem len za hrsť. 

V tomto stave už zmes nepremiešavam. Len zavriem a dám do chladničky. 

Photo 04.08.16 18 52 19

Zvykla som si robiť tieto raňajky priamo do pohárov. Naraz robievam maximálne dva ks, radšej si vždy  spravím čerstvé, no nemal by byť problém aby zmes vydržala 2-3 noci. 

V tomto recepte sa kreativite medze nekladú. Vločky si môžete prripraviť úplne podľa svojich predstáv a pridať tam svoje obľúbené ovocie a ingrediencie. Tak isto mlieko a jogurt si môžete navoliť podľa seba, nemusí to byť kravké mlieko.

Dobrú chuť!

M

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code