NAŠA “ŠKOLSKÁ” TABUĽA

By | 28. June 2016

Kuchyňa nie je jediná,  kde sa dá špekulovať :) Vzhľadom na to, že sme sa nedávno sťahovali, priestoru na špekulantské prejavy a idey bolo až až. A stále ešte je! Hľadali sme vylepšováky, ktoré nám zapadnú do štýlu bytu, no súčastne budú charakterizovať nás samých. Zároveň, z predchádzajúceho bývania máme zopár vecí, ktoré sme radi už využívali a chceli sme ich nejakým spôsobom zakomponovať aj v novom.

Jednou z takýchto osvedčených vecí je tabuľa, rozumej priestor na stene, kde sme si mohli písať kriedou odkazy, zoznamy a naše návšteny (nielen detského veku) kresliť. V starom byte si to zlízli staré posuvné dvere na skrini. Dá sa povedať, že sme spojili príjemné s užitočným, pretože pôvodná farba dverí bola zúfalá, a nedalo sa na ňu ani pozerať bez toho, aby si človek kládol otázku “Prečo??”. Tak sme dvere jednoducho natreli tabuľovou farbou a hneď mali aj nové využitie. 

V novom byte samozrejme niečo, čo by bolo treba hneď nejako zakryť ešte nebolo. Zároveň sme nechceli natierať farbu priamo na stenu, hoci aj to bola jedna z možností. Rozhodli sme sa preto na stenu namontovať kus preglejky, ktorú sme dopredu natreli farbou. 

Postup:

Vybrali sme si miesto, kde by sme tabuľu chceli mať, a vymerali aký presne rozmer by nám tam pasoval. Následne sme si v Bauhause dali vyrezať preglejku na mieru. Pri odreze nám z nej ostali aj odrezky, ktorým ešte isto nájdeme nejaké využitie. V tom istom obchode sme kúpili rovno aj farbu. Na výber bolo z čiernej a zelenej, no zelená silno evokuje časy školopovinné, a to sa nám veru do bytu ťahať nechcelo :)

Dosku sme natreli pre dobrý výsledok rovno dva krát. Po zaschnutí namontovali (našrúbovali v rohoch) na stenu. 

Tadáá. Čo na to poviete?

 

Photo 29.05.16 15 49 47

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code